Mężczyźni,  Osobiste,  Życie

Kluska i przyjaciele

Nigdy nie miałam takiej prawdziwej przyjaciółki od serca.

 

Nawet w podstawówce gdzie tworzyły się różne relacje, miewałam bliskie koleżanki ale taka przyjaźń bardzo bliska trwała może z rok a po wakacjach się wszystko zmieniało. W liceum czy na studiach również nie poznałam żadnej dziewczyny, z którą kontakt byłby do dziś. Owszem, mam parę znajomych ale one już żony i matki i gadamy, piszemy sobie czasem, raz czy dwa razy do roku i to tyle.

 

Czasami też zazdrościłam swojej siostrze, która ma przyjaciółkę niezmiennie od 26 lat. Piszą że sobą prawie codziennie i widują się średnio raz na tydzień lub dwa. Ja tak nigdy nie miałam.

 

Ale mam przyjaciela.

 

Poznaliśmy się na studiach gdy miałam ok. 20 lat. Zatem nasza przyjaźń trwa już 14 lat. Za czasów studenckich bywało że widywaliśmy się prawie codziennie (a nie studiowaliśmy razem), często też w większym gronie. Później trochę rzadziej, ja miałam chłopaka (jednego, drugiego), on miewał dziewczyny. W końcu się ożenił i kontakt trochę się rozluźnił. Ale los sprawił, że mój przyjaciel zaczął pracę w mojej firmie więc znów czasem się spotykaliśmy i rozmawialiśmy. 2 lata temu jednak zmienił pracę i kontakt znowu się urwał. Choć przez ten czas pisaliśmy do siebie raz czy dwa obiecując spotkanie. I w końcu się ostatnio udało! Spotkaliśmy się.

 

I skąd wiem, że to prawdziwy przyjaciel? Bo pomimo ostatniej przerwy paroletniej i poprzednich podobnych takich sytuacji, na każdym naszym spotkaniu czuję się jakbyśmy się widzieli nie 2 lata, a raptem 2 tygodnie wcześniej. Wystarczy odświeżyć newsy co u nas i wszystko jest jak dawniej. Możemy rozmawiać bez końca.

Ogromnie cieszę się, że go mam, i choć każde z nas ma swoje życia, radości i problemy, to jednak czuję, że ta przyjaźń będzie do końca życia.

 

A wy macie taką bliską przyjaciółkę, przyjaciela albo może grono przyjaciół, na których zawsze można liczyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *