Klusizm,  Sport,  Życie

Kluska i dążenie do idealnej figury

Nie od dziś wiadomo, że podstawą zgrabnej sylwetki jest, obok zdrowego odżywiania, regularna aktywność fizyczna.

 

No właśnie. Słowo regularna jest tutaj kluczowe. Niestety z tym jest u mnie różnie, a ostatnio nawet bardzo źle. Staram się trenować 3x w tygodniu. Ale coś od stycznia tego roku, średnio raz w miesiącu, miewałam dziurę około 10-cio dniową. I nawet nie pamiętam czym to było spowodowane.

Teraz za to nastąpiła totalna katastrofa. Nie byłam na siłowni już od 26 dni! I nawet nie jestem pewna czy pójdę w tym tygodniu. Wszystko poszło nie tak. Klusizm zwyciężył. Najpierw były Święta Wielkanocne podczas których zaczęło mnie boleć gardło. Zaraz po nich poszłam raz na trening i później chciałam znowu ale dopadł mnie katar i kaszel. Później nadszedł tzw długi weekend majowy gdzie zamiast zdrowieć ja coraz gorzej kaszlałam. Po 2 tygodniach ‘przeziębienia’ poszłam do lekarza i dostałam antybiotyk. Kolejny tydzień w domu i zwolnienie. A po teoretycznym wyzdrowieniu i powrocie do pracy zrobiłam sobie jeszcze jeden tydzień wolnego dla pewności by choroba nie wróciła.

 

 

I tak oto nadszedł obecny tydzień, gdzie z powodu kobiecych spraw mam kolejne 3 dni siedzenia. I gdzie tu sprawiedliwość a gdzie ‘summer bikini body’? Czy Kluska zawsze będzie Kluską? 😛

 

Dobrze, że chociaż liczę te kalorie, choć bilans zeszłego tygodnia niestety nie wyszedł mi jako deficyt a bardziej jako utrzymanie wagi. Ale 3 kg mniej jest. Choć chciałabym się pozbyć jeszcze 3, co pewnie jest wykonalne ale pod warunkiem, że wrócę do treningów i aktywności fizycznej.

A to wcale nie takie proste. Powroty są ciężkie. Ale bardzo fajny artykuł na ten temat napisała Marta Hennig na swoim blogu codzienniefit. Wpis nosi nazwę “Jak wrócić do treningów po długiej przerwie? Jak wrócić do ćwiczeń po chorobie?” I właśnie wskazówkami tam zawartymi mam zamiar się kierować w ciągu najbliższych kilku pierwszych treningów po powrocie. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *